Hızlı Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

86
Hızlı Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Siz de hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenleri merak edenlerden misiniz? Saçlarınızın hızla uzamasını istiyor, uzun saçlarınızla birlikte daha güzel gözükeceğinize mi inanıyorsunuz? Belki de birçok kişi gibi siz de saçlarınızı kestirdiğinize pişman olmuşsunuzdur. Hiç üzülmeyin, hızlı saç uzatmanın yolları mevcut.

Hızlı Saç Uzatmak

Siz de vereceğimiz tavsiyelere harfi harfine uyarak saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz. Eğer önerilerimizi dikkate alırsanız normale nazaran saçlarınızın çok daha hızlı gelişeceğine şahit olacaksınız.

Ayrıca tavsiyelerimiz, saç uzama hızını etkilemesinin yanı sıra, saç kuvvetini de olumlu yönde değiştiren önerilerdirler. Yani kolay kırılan, sık sık dökülen, cansız ve kuvvetsiz saçlara sahipseniz bu yöntemlerle beraber siz de daha güzel saçlara kavuşabilirsiniz. O halde gelin hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenlere göz atalım.

Badem Yağı ve Avokado Yağı Kullanın

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre badem yağı ile avokado yağı, içeriğinde son derece besleyici mineraller bulunduran, özellikle cilde, saç diplerine ve saçlara çok iyi gelen vitaminlere sahipler. Siz de haftanın üç gününde saç diplerinizi badem yağı ve avokado yağı ile besleyebilirsiniz.

Bu besleme işleminden sonra saçınızı muhakkak yıkamayı da ihmal etmeyin, aksi durumlarda bitlenme gibi sorunlar baş gösterebiliyor. Yağlar saçınızda toplamda 4 saatten fazla bulunmasınlar, toplamda avuç içiniz kadar yağ kullanmanız yeterli olacaktır.

Yumurta Akı Kullanın

Yumurta akı saç diplerini besleyen ve saçların daha hızlı uzamasını sağlayan farklı araçlardan bir tanesi. Siz de hızlı saç uzatmak istiyorsanız yumurta akı kullanabilirsiniz. Bir yumurtanın akını saç diplerinize sürün ve 4-5 saat bekleyin, sonrasındaysa yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 defa gerçekleştirebilirsiniz.

Saçlarınızı Bol Bol Yıkayın ve İyi Uyuyun

Kullanacağınız bütün doğal yöntemlerin yanı sıra vücut sağlığınıza da dikkat etmeniz çok önemli. Sağlıksız olan vücutlarda saçların dökülmeye ve uzamamaya daha çok meyilli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, eğer hızlı saç uzatmak istiyorsanız, saçlarınızı üç günde bir yıkamanızı ve iyi bir uyku almanızı öneriyoruz.

Eğer saçlarınızı üç günde birden daha fazla yıkarsanız bu durum size olumsuz yansıyacaktır, çünkü vücudun saç diplerinin besleyiciliğini arttırmak adına ürettiği önemli yağlardan mahrum kalmış olursunuz, dolayısıyla saç yıkamayı kesinlikle abartmamalısınız.

Bir cevap yazın