Kadınların Erkeklerden Cinsel Yaşamda Uzak Durmasının 10 Nedeni

104
Kadınların Erkeklerden Cinsel Yaşamda Uzak Durmasının 10 Nedeni
Kadınların Erkeklerden Cinsel Yaşamda Uzak Durmasının 10 Nedeni

Neden erkekler cinsel konularda daha istekli gibi gelen yoğun sorulara cevap niteliğinde yazılmıştır.

1- Kültürümüz ve Yetişme Tarzımız

Kadınlar kötü, basit, bayağı ve ucuz gibi damgaları yemekten gizli de olsa oldukça korkarlar ve yetişme tarzlarından dolayı cinsel birleşmeyi ret ederler. Bu birliktelikler evlilik dışı ise zaten kültürümüze ve etik kurallara uygun değildir.

2- Geçmişteki Öz Baskıların Hazza Dönüştürülmeye Çalışılması

Kültürümüzde ve yetişme tarzımızda bekaret oldukça değerli bir kavramdır ve bekaret ancak evlilik ile son bulan, cinselliğe dönüşen bir kavram olduğundan kadınların cinsel yaşamda bir anda bu baskıdan kurtulup cinsel aktiflikte bulunmalarını beklemek oldukça saçma olacaktır. Bu yüzden kadınlara cinsel konuda yapılan dayatmalar insan dışı olup her şey akışına bırakılmalı, hata üstüne hata yapılmamalıdır. Senelerce dayatmalar altında bırakılıp psikolojileriyle oynanan kadınlara bir dayatma daha yapmamak gereklidir. 

3- Aile İçi Şiddet

Aile içinde uygulanan şiddet sözlü ve fiziksel olabiliyor. Bu durumda erkeklerden soğumalar oldukça mümkün bir hale gelebiliyor. Kendinizle denk olmayan bir insana şiddet uygulamak insanlık dışıdır ve aşağılıkça bir davranıştır.

4- Hamile Kalma Korkusu

Annelik büyük bir sorumluluktur. Beraberinde doğum yapmak, çocuk istemek ve ilişki evlilik dışı ise kürtaj problemleri gibi sebeplerden dolayı bu isteğin az olması gayet normaldir.

5- Cinsel Fobiler

Cinsel fobiler ve isteksizlikler bazı korkulara bağlı olabileceğinden tiksinme ve korku gibi nedenler cinsellikten uzaklaştırabilir. Bu durumda gayet normaldir.

6- Travmalar

Bu konuyu okuyucuları iğrendirmemek için uzatmayacağız. Maalesef ki hala toplumda insan diyemeyeceğimiz kişiler bir hayli fazla cezaların artırımı tek çözüm yolu gibi görünüyor.

7-Aile ve Toplumdaki Kalıplar

Toplum ve aile, cinselliği sadece erkeklerin istediği kadınları kirli ve ucuz gösteren bir şey olduğu düşüncesine yitebiliyor. Bu  durumda kadınların çocukluktan itibaren cinsellik için kötü düşünceler edinmesi kaçınılmazdır.

8- Din ve Ahlak

İslam dininde evlilik dışı ilişki yasaktır. Ülkemizde, geleneklerimizde ve kültürümüzde de yasaktır. Buna rağmen ensest ve tacizlerin de oldukça yaygın olmasını da oldukça tuhaf görüyorum açıkçası..

9- Geç Tanıma ve Yetersiz Görme

Kadınlar erkekler kadar cinsel yönde bilgi sahibi olamadığı ve öğrendiği şeylerin ayıp, günah gibi karşılanacağından çekindikleri için cinselliği tanıyamıyorlar ya da kendilerini bu konuda yetersiz görüyorlar.

Umarız ki tacizin, şiddetin görülmediği bir insanlığı görebiliriz. Buradan erkeklerden ricamız yaratıcı tarafından doğuştan olan kas güçlerini sanki üstünlükçeymişçesine kullanmamaları.. Kendilerine göre oldukça narin olan güzel evlatlarımıza şeytani fikirler beslemeyip herkesi kendi kızı annesi gibi görmeleri.. Bazı caydırıcılıklar olmadığı için bu sorunu ancak bütün olarak çözebiliriz çünkü bu mesele toplumumuzun kanayan bir yarasıdır. 

Kadınlar güldür, çiçektir, papatyadır, neşe kaynağıdır ve başımızın üstündelerdir.

Bir cevap yazın