Reishi Mantarının Faydaları

32

Reishi mantarı Gano Exel olarak da bilinmektedir. Reishi mantarından üretilen özüt vücut ve cilt sağlığını için oldukça önemlidir. Mantarlar arasında popüler bir mantar olan reishi mantarının faydaları arasında kanserden korunma, solunum yollarını rahatlatma, bağışıklık sistemini güçlendirme ve cilt yaşlanmasını önleme gibi birçok özellik bulunmaktadır.

Reishi Mantarının Faydaları

Çok uzun yıllardır kullanılan reishi mantarı pek çok kültürde ölümsüzlük bitkisi olarak bilinmekteydi. Tıp sektöründe çokça kullanılan reishi mantarı yaşlanmaya karşı yardımcı olur ve anti aging etkisine sahiptir. Reishi mantarı cilt hücrelerini ve cilt dokusunu yenileyerek daha diri ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız rahatsızlıklardan birisi de kanserdir. Genç yaşlı birçok insan kanser hastalığına yakalanabiliyor. Yapılan bazı araştırmalarda reishi mantarındaki bileşenler ile birlikte vücuttaki kanserli hücrelerin büyümesi engellenebileceği görülmüştür. Vücutta oluşan kötü kanser hücrelerinin yok edilmesinde katkıda bulunan reishi mantarı hasta olsun olmasın herkese tavsiye ediliyor.

Reishi mantarı özütü denilen gano exel, sahip olduğu vitamin ve minerallerle birçok alerjik semptomların da azalmasını sağlar. Özellikle de bahar aylarında meyana gelen alerjik rahatsızlıklar burun tıkanmasına ve göz rahatsızlıklarına sebep olur. Oluşan bu alerjik belirtileri azaltarak alerjik rahatsızlıkların daha az bir şekilde görülmesi sağlar.

Vücudunuzda biriken toksinler yalnızca cilt sağlığı için zararlı değildir Bu toksinler bütün vücut organları için de zararlıdır. Toksinler en çok karaciğere zarar verirler. Reishi mantarı tüketilerek karaciğerinizin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde toksinlerin vücuttan hızlıca atıldığında vücuda verdiği zararlar da en aza indirilmiş olur.

Reishi mantarı yenmesi enerji kaybı yaşayanlar için de tavsiye edilir. Vücuda zindelik ve enerji katan reishi mantarı, özellikle de yaşlılarda ortaya çıkan hareket zorluklarını ortadan kaldırarak daha dinç ve aktif olmanızı sağlar.

Nörolojik rahatsızlıklardan parkinson ve alzheimer gibi rahatsızlıklara henüz tam olarak çözüm bulunamamıştır. Ancak bu rahatsızlıkların çözülemese bile daha iyi duruma getirebilmek için reishi mantarı tavsiye ediliyor. Bilişsel hastalıkların azaltılması için kullanılan reishi mantarı direk olarak tüketildiği gibi doktorunuza danışarak kapsül halinde üretilenlerden de tüketebilirsiniz.

Reishi Mantarı Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Reishi mantarında bulunan beta glukonlar ve antioksidanlar bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlamaktadırlar. Vücudun beta glukon seviyesini yükselten reishi mantarı, grip ve nezle gibi kış mevsiminde daha çok rastlanan hastalıkları karşı vücudumuzu korur. Özellikle de yaşlı ve sık hastalanan kişiler için çok faydalıdır. Çok eski çağlarda ölümsüzlük besini olarak anılmasının sebeplerinden birisi de hastalıklara karşı vücudu dayanıklı hale getirmesidir.

Reishi mantarının özünden üretilen ve gano exel olarak geçen besin, vücudun kan akışını hızlandırır ve böylelikle beyin sağlığının da korunmasını sağlar. Özellikle artrit ve gut rahatsızlıkları bulunanlar için reishi mantarı özütü tüketmeleri tavsiye edilir. Ayrıca baş ağrısı gibi vücutta oluşan diğer rahatsızlıkların azalmasına da yardımcı olur.

Bir cevap yazın